Dlaczego regularne pozbywanie się kurzu z biura jest ważne?

Zbierający się kurz w biurach to duży problem, ale ten często bywa ignorowany. Po co usuwać coś, co zaraz znów się pojawi? To błędne podejście, ponieważ osoby pracujące w biurach przebywają w nich przynajmniej osiem godzin dziennie, a niektórzy znacznie więcej. Muszą więc mieć zapewnione odpowiednie, czyste powietrze. Dlaczego regularne usuwanie kurzu z biura jest ważne? Sprawdź!

Jak kurz wpływa na zdrowie osób pracujących w biurach?

Sprzątanie biur we Wrocławiu i innych polskich miastach jest ważną czynnością, która umożliwia m.in. usunięcie kurzu. Niektórym osobom wydaje się, że kurz ma negatywny wpływ jedynie na alergików. Osoby, które są uczulone, faktycznie mogą odczuwać spotęgowane objawy takie jak np. spuchnięte czerwone oczy czy nawet duszności.

Jednak nieprzyjemne sygnały zalegania zanieczyszczeń w biurze mogą odczuwać także zdrowe osoby. Wówczas mogą wystąpić u nich takie objawy jak przede wszystkim kaszel, napadowe kichanie, świąd nosa czy wodnisty katar.

Z tego powodu ważne jest regularne i dokładne czyszczenie wyposażenia biurowego czy mebli. Zanieczyszczenia trudno zauważalne gołym okiem skrywają się również w komputerach czy klawiaturach. Warto wiedzieć, że już dawno udowodniono, iż długotrwałe wdychanie drobinek kurzu może powodować astmę oskrzelową. Eksperci udowodnili także, że może to zwiększać prawdopodobieństwa zachorowania na raka.

Kurz w biurze a komfort pracy

Rzadko mówi się o tym, ale przecież kurz wpływa również niekorzystnie na komfort pracy. Trudno czuć się komfortowo w miejscu, w którym na biurkach znajdują się warstwy szarego nalotu, a na podłogach przewalają się rozmaite kłębki. Czy wiesz, że na jednym biurku może znajdować się ponad 400 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej?

Wyobraź sobie, że do tego wszystkie sprzęty biurowe są również zanieczyszczone. To wszystko może sprawić, że wręcz nie chce się pracować. Według zaleceń ekspertów podstawowe artykuły znajdujące się w biurach takie jak np. mysze, klawiatury, telefony czy touchpady w laptopach powinny być czyszczone nawet każdego dnia za pomocą środka dezynfekującego.

Gdy w biurze jest kurz, całemu zespołowi może być również trudno się skupić, gdy co chwilę ktoś będzie kichał lub kaszlał. W takich warunkach pracy zwyczajnie nie da się pracować, dlatego koniecznie pamiętaj o regularnym usuwaniu kurzu. Nie dopuść do spadku efektywności i motywacji w swoim teamie z powodu kurzu.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, powinno zależeć Ci na tym, aby Twoi pracownicy codziennie przychodzili do czystego, wypełnionego świeżym powietrzem biura. Pomóc w tym może firma CleanHub, która zadba o czystość w każdym najmniejszym zakamarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *