Jaką pracę tymczasową warto podjąć w Niemczech?

Podjęcie pracy tymczasowej w Niemczech może być świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób szukających pierwszego doświadczenia zawodowego, jak i dla tych, którzy chcą uzupełnić swój budżet czy zdobyć dodatkowe umiejętności. Wiele niemieckich firm daje możliwość pracy przez bardzo krótki okres czasu np. przez miesiąc czy dwa tygodnie. Gdzie i w jakich branżach szukać takiego zatrudnienia?

Praca przez miesiąc w Niemczech: czy to się opłaca?

Nawet krótki wyjazd do pracy w Niemczech ma liczne korzyści. Najważniejszą zaletą są finanse — Niemcy oferują stosunkowo wysokie stawki godzinowe, zwłaszcza w branżach wymagających pracy fizycznej, takich jak magazyny czy praca sezonowa. Tymczasową pracą, która pozwala zarobić, jest też opiekun osoby starszej. Próg wejścia do tej branży nie jest wysoki – w przeciwieństwie do zarobków. W okresie letnim, a także okołoświątecznym wiele agencji poszukuje opiekunek na zastępstwo, oferując im prace na miesiąc lub dwa tygodnie i kusząc je dodatkowymi bonusami finansowymi. Te w połączeniu z wysoką stawką godzinową pozwalają na szybkie zbudowanie oszczędności.

pexels-mikhail-nilov-7500321.jpg

Jakich branżach szukać pracy sezonowej w Niemczech?

Prace tymczasowe w Niemczech dla studentów oraz osób z już dawno zakończoną edukacją oferuje wiele branż. Jedną z nich najczęściej wymienianych jest gastronomiczna. Praca w restauracjach, kawiarniach, barach czy hotelach daje rozwodni możliwości zatrudnienia i to zarówno dla znających język niemiecki, jak i nim zupełnie się nieporozumiewających. Na tych pierwszych praca w Niemczech na 1 miesiąc czeka też na opieka.felizajob.pl/praca-w-niemczech-na-1-miesiac-zawody-i-rodzaje/, gdzie poszukiwane są opiekunki seniorów na zastępstwo. Mimo że zawód ten jest wymagający, to sama praca satysfakcjonująca i dobrze płatna. Co więcej, pozwala ona na bliski kontakt z drugim człowiekiem, a przez to lepsze poznanie języka i kultury naszych zachodnich sąsiadów.

Tymczasowe zatrudnienie oferuje też branża rolnicza, logistyczna, edukacyjna. Szukają one pracowników m.in. do sezonowych zbiorów owoców i warzyw, magazynów i centrów logistycznych, biur tłumaczeń lub agencji turystycznych.

pexels-rdne-5637591.jpg

Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy do Niemiec na krótko?

Korzyści związane z pracą z zagranicą są duże, jednak wyjeżdżając na krótko, musisz skalkulować, czy Ci się to opłaca. Chcąc podjąć pracę tymczasową, najkorzystniejszą opcją będzie ta, w której pracodawca (lub agencja pośrednictwa pracy) pokrywa koszty dojazdu i powrotu z Niemiec, a także zapewnia zakwaterowanie. Dzięki temu znacznie ograniczasz swoje wydatki i całą pensję faktycznie możesz przeznaczyć na oszczędności. Dodatkowo nie tracisz czasu na poszukiwanie mieszkania w Niemczech, urządzenie go itp. – w końcu jesteś tylko na miesiąc! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *